Keskiviikkopikapelien tulokset 14.08.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 15. elokuuta 2019

A-ryhmä 6 pelaajaa (pelattiin vaihtovärein) pisteet
1) Sipilä Vilka 10
2) Junnila Ville 5,5
3) Lindén Lari 4,5
Puhtila Marko 4,5
B-ryhmä 11 pelaajaa pisteet
1) Lehtosaari Kalevi 9
Salvi Tuomas 9
3) Tuominen Kari 7
4) Ikonen Jouko 6,5
Stockfelt Jesse 6,5
6) Kaulio Arvi 5
Louhi Tapio 5

Lue täydelliset tulokset »

Pikashakin kausikilpailun 1/2019 palkitut

Kirjoittanut Tero Salopää 13. elokuuta 2019

Vuoden ensimmäiseltä puoliskolta (1.1.-30.6.2019) saavutetut kausikilpailupalkinnot jakaantuvat seuraavasti:

Kategoria 1:
Eniten pisteitä keränneet 1.1.-30.6.2019 välisenä ajanjaksona sijoittumisesta minkä tahansa ryhmän kolmen parhaan joukkoon (voitosta 3 pistettä, toisesta sijasta 2 pistettä ja kolmannesta sijasta 1 piste):

1. Lindén Lari 70 pistettä
2. Salopää Tero 29 pistettä
3. Stockfelt Jesse 20 pistettä

Kategoria 2:
Eniten vahvuuslukuaan nostaneet 1.1.-30.6.2019 välisenä ajanjaksona ryhmittäin:

A-ryhmä (2200 tai yli):
1. Lindén Lari +47 pistettä
2. Salopää Tero +8 pistettä
3. Puhtila Marko +5 pistettä

B-ryhmä (1850-2199):
1. Skåtar Kalle +113 pistettä
2. Karlsson Reijo +107 pistettä
3. Levo Niko +64 pistettä

C-ryhmä (1849 tai alle):
1. Asikainen Eeli +295 pistettä
2. Esberg Kristian +277 pistettä
3. Turklin Erkki +225 pistettä

Palkintojen jako suoritetaan 25.9.2019 klo 18:55 Samppalinnan koulussa (Itäinen Pitkäkatu 45, Turku).

KAUSIKILPAILUN SÄÄNNÖT

Keskiviikkopikapelien tulokset 07.08.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 7. elokuuta 2019

A-ryhmä 6 pelaajaa (pelattiin vaihtovärein) pisteet
1) Koskinen Antti 8
2) Mäkinen Janne 6,5
3) Suominen Antti 5,5
B-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Pelander Pauliina 8
2) Stockfelt Jesse 7
3) Tuominen Kari 6
4) Almi Olavi 5,5
Hannukainen Teuvo 5,5
6) Koota Kati 3,5

Lue täydelliset tulokset »

Keskiviikkopikapelien tulokset 31.07.2019

Kirjoittanut Tero Salopää 6. elokuuta 2019

A-ryhmä 16 pelaajaa pisteet
1) Sipilä Vilka 15
2) Kuznetsov Felix 13
3) Lindén Lari 11
4) Pihlajasalo Hannu 9,5
5) Keto-Tokoi Markko 8
Koskinen Antti 8
Niemi Kalle 8
B-ryhmä 15 pelaajaa pisteet
1) Harju Tommi 12
2) Lehtinen Joona 11,5
Tuominen Kari 11,5
4) Kajanoja Kari 11
5) Mäkinen Matias 10,5
6) Heikkilä Juhani 9
Louhi Tapio 9

Lue täydelliset tulokset »