Keskiviikkopikapelien tulokset 16.05.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 16. toukokuuta 2018

A-ryhmä 16 pelaajaa pisteet
1) Salopää Tero 13,5
2) Linden Lari 13
3) Pihlajasalo Hannu 12
4) Niemi Kalle 11
5) Kivijärvi Juha 10,5
6) Junnila Ville 9
B-ryhmä 16 pelaajaa pisteet
1) Pelander Pauliina 12,5
Stockfelt Jesse 12,5
3) Tuominen Matias 11
4) Ikonen Jouko 10,5
Kaulio Arvi 10,5
6) Lampinen Veikko 10

Lue täydelliset tulokset »

Keskiviikkopikapelien tulokset 09.05.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 9. toukokuuta 2018

A-ryhmä 15 pelaajaa pisteet
1) Linden Lari 12
Salopää Tero 12
3) Olander Aleksi 10
4) Pihlajasalo Hannu 9,5
5) Eriksson Tom 8
Puhtila Marko 8
B-ryhmä 14 pelaajaa pisteet
1) Pelto Juho 11
2) Melasniemi Mika 10,5
3) Laine Arto 9,5
4) Louhi Tapio 8,5
5) Haukka Jaakko 7,5
Huuskonen Tatu 7,5

Lue täydelliset tulokset »

Joukkuepikashakin SM 2018

Kirjoittanut Tero Salopää 7. toukokuuta 2018

Joukkuepikashakin SM-kilpailut pelataan Jyväskylässä 4.-5.8.2018. TuTS:n ilmoittautumissivusto on nyt avattu, joten kaikki mukaan upeisiin kisoihin! Ilmoittautumisen voi tehdä alla olevasta linkistä löytyvällä lomakkeella:

ILMOITTAUTUMISSIVUSTO

Keskiviikkopikapelien tulokset 02.05.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 2. toukokuuta 2018

A-ryhmä 11 pelaajaa pisteet
1) Linden Lari 9,5
2) Pihlajasalo Hannu 6,5
3) Salopää Tero 6
4) Tuominen Tanja 5,5
5) Junnila Ville 5
Laajo Juha 5
B-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Welander Jan-Christian 7,5
2) Lehtosaari Kalevi 7
3) Lampinen Veikko 6,5
Tuominen Kari 6,5
5) Ikonen Jouko 5
6) Stockfelt Jesse 3,5
C-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Asikainen Eeli 9
2) Tuominen Matias 7,5
3) Koota Kati 6
4) Hannukainen Teuvo 5
Randla Alar 5
6) Turklin Erkki 4,5

Lue täydelliset tulokset »

Keskiviikkopikapelien tulokset 25.04.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 25. huhtikuuta 2018

A-ryhmä 16 pelaajaa pisteet
1) Pihlajasalo Hannu 13
Salopää Tero 13
3) Linden Lari 12,5
4) Niemi Kalle 12
5) Laajo Juha 10
6) Suominen Antti 7,5
Tuominen Tanja 7,5
B-ryhmä 14 pelaajaa pisteet
1) Rantanen Martti 12,5
2) Tuominen Kari 9,5
3) Stockfelt Jesse 9
4) Kaulio Arvi 8,5
5) Louhi Tapio 8
6) Lampinen Veikko 7

Lue täydelliset tulokset »