Ursula-turnaus 20.10.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 23. syyskuuta 2018

Perinteikäs Ursula-turnaus pelataan Paimiossa lauantaina 20.10.2018. Tarkemmat lisätiedot alla olevasta kilpailukutsusta:

KILPAILUKUTSU

Salon viikonlopputurnaus 2018

Kirjoittanut Ville Junnila 22. syyskuuta 2018

Salon Shakkikerho järjestää pitkän pelin viikonlopputurnauksen 12.10.-14.10.2018.

Keskiviikkopikapelien tulokset 19.09.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 21. syyskuuta 2018

A-ryhmä 12 pelaajaapisteet
1) Sipilä Vilka 11
2) Linden Lari 9
3) Salopää Tero 7
Sopjan Agim 7
5) Almi Olavi 6,5
6) Kajanoja Kari 6
B-ryhmä 10 pelaajaa pisteet
1) Asikainen Eeli 7
Hannukainen Teuvo 7
Melasniemi Mika 7
4) Lampinen Veikko 5
5) Esberg Kristian 4,5
6) Sopjan Arber 4

Lue täydelliset tulokset »

Keskiviikkopikapelien tulokset 12.09.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 13. syyskuuta 2018

A-ryhmä 14 pelaajaa pisteet
1) Sipilä Vilka 12,5
2) Kuznetsov Felix 12
3) Linden Lari 11
4) Welander Jan-Christian 7
5) Haukka Jaakko 6
Salopää Tero 6
Sopjan Agim 6
Tuominen Kari 6
B-ryhmä 12 pelaajaa pisteet
1) Stockfelt Jesse 11
2) Kaulio Arvi 9
3) Levo Niko 8,5
4) Turklin Erkki 6,5
5) Hannukainen Teuvo 6
Salomaa Santeri 6

Lue täydelliset tulokset »

Kerhon syysturnaus 2018

Kirjoittanut Tero Salopää 10. syyskuuta 2018

Kerhon perinteinen pitkän pelin syysturnaus alkaa 1.10.2018 klo 18:00 (ilmoittautuminen pelipaikalla klo 17:30-17:59) ja sitä pelataan Samppalinnan koulussa seitsemänä (7) perättäisenä maanantaina. Kilpailun tarkemmat tiedot löytyvät alla olevasta linkistä:

KILPAILUKUTSU JA KILPAILUN SÄÄNNÖT

Turun turnajaiset 22.9.2018

Kirjoittanut Ville Junnila 8. syyskuuta 2018

Lapsille ja nuorille suunnattu Turun turnajaiset -kilpailusarja jatkuu Samppalinnan koululla lauantaina 22.9.2018. Kilpailuun ilmoittaudutaan paikan päällä klo 9:30-10:00. Turnaus on kolmas neljästä osakilpailusta. Kilpailusarjan tarkemmat tiedot löytyvät ao. kilpailukutsusta:

Kilpailukutsu

Keskiviikkopikapelien tulokset 05.09.2018

Kirjoittanut Tero Salopää 6. syyskuuta 2018

A-ryhmä 13 pelaajaa pisteet
1) Pihlajasalo Hannu 11,5
2) Linden Lari 10
3) Heikkilä Juhani 8,5
4) Junnila Ville 8
5) Keto-Tokoi Markko 7
Sopjan Agim 7
Suominen Antti 7
B-ryhmä 12 pelaajaa pisteet
1) Lampinen Veikko 9
Louhi Tapio 9
3) Grönroos Jukka 8,5
4) Salomaa Santeri 6,5
5) Korpela Olavi 6
Sopjan Arber 6

Lue täydelliset tulokset »